Přihl. jméno:
Heslo:

O FamilyGuard

FamilyGuard je postaven na principu shromažďování GPS souřadnic z družic na oběžné dráze. Tyto data jsou následně posílána pomocí sítě mobilních operátorů na server. Server data vyhodnotí a zobrazí na mapě ve vašem prohlížeči. Je nutné připojení k internetu.

K příjmu GPS souřadnic a odesílání dat je potřeba takzvaný tracker nebo jednotka.

Tracker je krabička malých rozměrů pracující na principu mobilního telefonu. Stejně jako mobilní telefon má vestavěnou dobíjecí baterii, která udržuje jednotku při chodu až 3 dny podle nastavení intenzity odesílání dat.

Tracker je vhodný pro osobní užití, ale lze ji použít i pro sledování zásilek, domácích mazlíčků, ale i například jízdních kol.

Pro dohled automobilů, motocyklů a ostatních pohyblivých strojů je vhodné použít GPS jednotku určenou pro pevnou instalaci. Tato jednotka se připojí k napájení automobilu nebo stroje.


Náš cíl

Systém FamilyGuard byl vyvinut hlavně pro potřeby rodiny. Stavěli jsme na dlouholeté zkušenosti s provozem elektronické knihy jízd, která pracuje na stejném principu a je určena především pro firemní účely.

U FamilyGuard jsme stavěli na co nejjednodušším a intuitivním ovládání bez složitého nastavování a zbytečných funkcí. Vše je přehledné s minimem ovládacích prvků a zároveň poskytující maximální komfort.

Vaše dotazy

Mohu na mapě sledovat více členů rodiny naráz?
Ano, můžete sledovat jak rodinné příslušníky, tak i polohu Vašeho automobilu, motorky současně na jedné mapě. Mohu se dozvědět, kdyby dítě ve všední den nedošlo do školy? Ano, můžete si nastavit upozornění na druh oblasti. V tomto případě „nevstoupil do oblasti“ + časový interval. Pokud v tomto intervalu nevstoupí do zadané oblasti, dojde Vám SMS, e-mail nebo oboje. Mohu se podívat zpětně podle data a hodiny, kde se můj syn pohyboval? Ano, jednoduše si vyberete den a časovým posuvníkem najedete na čas, který Vás zajímá. Můžete zapnout ukazatel celé trasy v daný den. Moje matka je již starší a bydlí sama. Mohla by mě nějak jednoduše přivolat nebo upozornit, kdyby byla v nesnázích? Ano, poraďte se při výběru vhodné GPS jednotky. Na GPS jednotce je velké tlačítko, které při stisknutí ihned odešle upozornění (můžete nastavit upozornění na více telefonních čísel). V upozornění je i aktuální poloha. Na GPS jednotku můžete zpětně zavolat, jednotka hovor automaticky zvedne a navzájem se uslyšíte. Jak přesné je určení polohy? Jednotky používají nejnovější GPS čipy, které jsou přesné na ± 5 metrů Můžu použít i v místě, kde není dobrý signál pro mobilní telefon? Ano, důležitější je signál GPS, který má pokrytí všude, kde je dostupný výhled na oblohu. Nemusí být přímý. Pokud není signál GSM (mobilní telefony), jednotka ukládá body polohy v interní paměti a až se signál obnoví, tak je všechny odešle včetně času pořízení.